CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wybrzeże Słońca – Costa del Sol. Idealne miejsce do życia!

Jeśli mamy dość naszego środkowo-wschodniego kapryśnego klimatu, który objawia się szarzyzną, długą zimą i wieczną pluchą, warto pomyśleć o wyprowadzce do ciepłego kraju. Ale wcale nie na drugi koniec świata, lecz do Hiszpanii, a konkretnie do Andaluzji. To właśnie tutaj znajduje się popularny region turystyczny Costa del Sol, ale to nie jedyna atrakcja!

Andaluzja, rozciągająca się przez niemal całą południową Hiszpanię, to najpopularniejszy turystycznie region tego pięknego kraju. Znajdująca się w jej obrębie Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca to nie tylko najjaśniejszy punkt na mapie i cel wielu wakacyjnych wyjazdów, to również miejsce, w którym obcokrajowcy inwestują w swoje domy wakacyjne. To właśnie tu, a nie na Majorce czy Teneryfie, jak niektórzy sądzą, mieszka najwięcej obywateli innych narodowości i z każdym rokiem przybywa na Costa del Sol coraz więcej naszych rodaków. To nie dziwi, bo to bardzo prężnie się rozwijający, największy w Hiszpanii rynek nieruchomości (nie licząc oczywiście największych hiszpańskich miast jak Barcelona czy Madryt). 

Costa del Sol – dlaczego warto?

● Costa del Sol ma naprawdę wiele do zaoferowania: doskonały klimat przez cały rok, wysokie temperatury, dużo słońca i niską wilgotność powietrza, przez co nawet największe upały łatwiej znieść. Wybrzeże Słońca to wyjątkowa kultura, wspaniała kuchnia i wysokiej jakości styl życia. Cały region jest bardzo dobrze skomunikowany i w pełni bezpieczny. 

● Zachwycają piaszczyste, niekończące się plaże. Jest ich dziesiątki kilometrów, są zadbane i strzeżone. Są też dzikie plaże, odludne, jeśli chcemy trochę odpocząć od tłumów. Swoje miejsce znajdą również naturyści. A co najważniejsze, niezależnie, jaką plażę wybierzemy, możemy korzystać z kąpieli słonecznych przez cały rok (oczywiście w miesiącach zimowych może być z tym różnie). 

● Costa del Sol to idealny zakątek świata do uprawiania różnych sportów, więc miłośnicy aktywnego stylu życia poczują się tu jak w raju. Do wyboru, do koloru – liczne trasy rowerowe prowadzące przez całą Andaluzję, szlaki górskie, sporty ekstremalne, żeglarstwo i profesjonalne siłownie z międzynarodowymi instruktorami. 

● Costa del Sol to również nowoczesne, ale i pełne historii miasta. Wystarczy poznać Marbellę i jej okolicę, by zakochać się na zabój. 

Czy łatwo dostać się na Costa del Sol?

Od kiedy pojawiły się tanie linie lotnicze, łatwiej dolecieć w każdy zakątek Europy. Tak samo jest z podróżami do Hiszpanii i oczywiście na Costa del Sol. Żeby się tam dostać, musimy najpierw dolecieć do Malagi, czyli obok Sewilli – największego i najludniejszego miasta Andaluzji. Nie ma problemu, by tam dotrzeć, bo rejsy odbywają się z wielu polskich miast. Nie tylko ze stolicy, ale również z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania czy Gdańska. W ogóle do Malagi, a później już do Costa del Sol dolecimy z całej Europy, a szczególnie dużo połączeń lotniczych jest z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec. To więc dobra wiadomość dla naszych rodaków zamieszkujących te kraje i pragnących kupić dom wakacyjny w Hiszpanii. 

Czasy się zmieniają i to, co jeszcze kiedyś wydawało się nierealne, dzisiaj wcale nie musi pozostać w sferze marzeń. Tak właśnie jest z możliwością osiedlania się w tak pięknych krajach, jak Hiszpania. Może tylko na wakacje, urlop, a być może na całe życie? To zależy, na co sobie jesteśmy w stanie pozwolić. Jeśli poważnie o tym myślimy lub chcemy dowiedzieć się więcej o kupnie nieruchomości w Hiszpanii, zapraszamy na stronę http://calacosta.com/

Dodano: 30 września, 2019

Tagi: costa del sol, Nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Marbella