CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wyjątkowe projekty w Walencji

Turbina wiatrowa o wysokości 170 metrów i wieżowiec London Eye, nowe drapacze chmur rywalizują o niebo w Walencji.

Dwa duże projekty architektoniczne będą realizowane w  Walencji, w porcie tego pięknego miasta: gigantyczne diabelskie koło Circular View, zainspirowane londyńskim London Eye; i miejska turbina wiatrowa nazywana Torre Eólica.

Jeśli chodzi o Circular View, jest to prywatna inwestycja wynosząca  około 120 milionów euro. Proponowana średnica diabelskiego młyna, który w najwyższym punkcie osiągnie 120 metrów wysokości, wynosi 116 metrów. Struktura będzie miała 20 kabin,  które będą miały pojemność 1000 osób na godzinę.

Torre Eólica, której koszt szacowany jest na około 13 milionów euro, będzie miała 170 metrów wysokości. Wewnątrz znajdzie się tysiąc wiatraków z pionową osią – rozmieszczonych na 50 piętrach – za wentylowaną fasadą, które umożliwią produkcję energii elektrycznej bez wyrzekania się starannej estetyki.  Ponadto zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne, które uzupełnią energię wiatru. Budynek ma ambicje stać się centrum badań nad czystą energią, a także będzie widoczny z daleka dla wszystkich odwiedzających port w Walencji.

Dodano: 30 kwietnia, 2019

Tagi: luksusowe nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Walencja, Port w Walencji, Walencja