CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wzrost inwestycji w krajach Południowej Europy

Hiszpania przoduje w kwestii poprawy na rynku nieruchomości komercyjnych i inwestycyjnych wśród krajów Europy Południowej po kryzysie w 2008 roku.

Zainteresowanie zagranicznych inwestorów Hiszpanią cały czas rośnie, odpowiadają oni za 62% inwestycji w ubiegłym roku.

Poziom inwestycji w sektorze nieruchomości w 2017 roku osiągnął 8,9 mld euro, co przedstawia wzrost o 5% rok do roku i jest jednocześnie rekordowym wynikiem od czasów kryzysu w 2008.

Ten pozytywny trend przeniósł się także do Włoch, Portugalii i w ostatnim czasie również do Gracji i na Cypr. Po kilku latach stagnacji poziom inwestycji w krajach południowej Europy w 2017 roku wzrósł o 277% w porównaniu do rekordowo słabego 2012 roku.

Wzrost gospodarczy, spadające bezrobocie i wzrost zaufania konsumentów przyciąga inwestorów do Południowej Europy.

Europejskie i Amerykańskie Fundusze Inwestycyjne dominują w inwestycjach transgranicznych. Większość kapitału zainwestowanego w Hiszpanii była inwestowana w Retail, w Portugalii było podobnie, z tą różnicą, że inwestycje w segment biurowy były na pierwszym miejscu.

Czynnikiem łączącym kraje Europy Południowym jest przemysł turystyczny, Barcelona, Mediolan i Rzym znajdują się w czołówce najlepszych destynacji turystycznych w Europie. Należy dodać, że Lizbona rozwija się bardzo szybko w tym towarzystwie, niewątpliwie inwestorzy zagraniczni będą poszukiwać inwestycji w Retail i hotele w stolicy Portugalii.

Hiszpania jest trzecią destynacją turystyczną na Świecie z rocznym wzrostem liczby odwiedzających wynoszącym aż 10,3%, ale Portugalia gdzie wzrost odwiedzających z Chin wyniósł aż 19% również dynamicznie się rozwija.

Popyt na inwestycje w nieruchomości rośnie, inwestorzy zaczynają poszukiwać również alternatywnych możliwości, nie tylko Retail i sektor hotelowy, również domy dla studentów wzbudzają coraz większe zainteresowanie.

Grzegorz Wojciechowski

Dodano: 16 stycznia, 2018

Tagi: dom Marbella, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Majorka, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja, nowe nieruchomości w Hiszpanii