CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wzrost liczby nowych inwestycji w Hiszpanii

W Hiszpanii w 2017 roku powstanie 75.000 nowych mieszkań i domów

 

Wzrost liczby nowych inwestycji mieszkaniowych w Hiszpanii o 15% w stosunku do 2016 roku- liczba nowych mieszkań i domów w budowie w Hiszpanii osiągnie 75.000.

Takie dane pojawiły się podczas konferencji „ Nowy Przemysł Mieszkaniowy” zorganizowanej przez Expansion. 

W sektorze budowlanym w Hiszpanii odczuwa się moment euforii, co jest bardzo ważne dla całej gospodarki Hiszpanii, gdyż  ten sektor odpowiada za 4,83 % PKB w 2017 roku, znacznie powyżej 3,04% odnotowanego w 2016 roku. 

 

Odnotowuje się także nie tylko wzrost nowo budowanych domów i mieszkań, występuje również zauważalny wzrost remontów starych budynków i rewitalizacji w centrach miast. 

 

Na konferencji stwierdzono także, że wszystkie dane wskazują, iż Hiszpania a w szczególności rynek nowych mieszkań i domów w Hiszpanii wychodzi z jednego z największych kryzysów jakie przeszła Hiszpania. 

 

Ożywienie widoczne na rynku nieruchomości w Maladze, Alicante i na wyspach rozszerzyło się na pozostałe regiony Hiszpanii. Rozpoczęło się w 2013 roku , kiedy to duże fundusze inwestycyjne dokonały akwizycji portfeli nieruchomości. 

 

 

Dodano: 23 listopada, 2017

Tagi: luksusowe nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja