CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wzrosty cen nieruchomości w Portugalii

Wzrost cen nieruchomości w Portugalii, który jest obserwowany od 2013 roku przestał już być tylko fenomenem Lizbony.  Ceny nieruchomości rosną również w innych miastach i na wybrzeżu.

To już czwarty rok wzrostów cen, chociaż nigdy nie były one aż tak agresywne jak w 2017 roku.  Oko huraganu znajduje się w Lizbonie, mieście, które stało się bardzo popularne wśród zagranicznych nabywców ( głównie pochodzących z Chin i Francji).

Ceny nieruchomości w Lizbonie wzrosły w 2017 roku o 24,3% w stosunku do roku 2016. W Faro, stolicy Algarve aż od 26,7%.

Wzrosty cen odczuwa się także na terenie reszty kraju, ale już nie tak agresywne.

Dynamiczny wzrost cen nie jest związany z powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych ale z rewitalizacją budynków w atrakcyjnych lokalizacjach. Znowu Lizbona jest na czele peletonu. To tu właśnie jest rewitalizowanych najwięcej starych budynków, powstają w nich piękne, luksusowe apartamenty.

Jak na razie przedstawiciele sektora nieruchomości nie mówią o bańce na rynku. Większość zakupów nieruchomości w Lizbonie ( połowa transakcji w skali kraju) jest dokonywana bez użycia finansowania bankowego. Portugalia stała się krajem traktowanym jako kraj w którym można bezpieczenie zainwestować środki na rynku nieruchomości.

Przewiduje się, że ceny będą rosły do roku 2022 na poziomie około 5% rocznie.

 

Dodano: 29 grudnia, 2017

Tagi: Calacosta Home in Spain, Hiszpania nieruchomości, mieszkanie Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Portugalia, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości w Portugalii, nieruchomości Walencja