CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Barcelona na liście najlepszym miast do prowadzenia luksusowego życia.

Paryż, Londyn i Mediolan to miasta, które zazwyczaj przychodzą Nam do głowy gdy myślimy o luksusie. Kolebki mody i nowych tendencji międzynarodowych, te trzy metropolie znajdują się pośród najlepszych miast świata w których można prowadzić luksusowe życie.

Wg badania LIfestyle Index 2020 przeprowadzonego przez szwajcarski bank Julius Baer, na kontynencie europejskim miasta które cieszą się największą popularnością to Barcelona i Frankfurt.

Takie są konkluzje po analizie tendencji cenowych produktów i usług „prime” w najważniejszych miastach świata. Analizowano nieruchomości, samochody, ceny biżuterii, odzieży i podróży.

W przypadku Barcelony podkreślą się, że luksusowe nieruchomości są dużo tańsze w porównaniu z Londynem czy Paryżem. W skali świata Barcelona znajduje się na miejscu 24 z 28 analizowanych miast. Co oznacza, że jest jednym z najbardziej dostępnych miast świata.

Mówiąc o rynku nieruchomości, badanie podkreśla, że Barcelona jest jednym z miast gdzie luksusowe nieruchomości są najbardziej dostępne, pomimo wzrostu cen nieruchomości w Barcelonie jaki był obserwowany w ostatnich latach. Średnia cena w Barcelonie wynosi 8.240 euro/m2 podczas gdy w Monaco jest to 90.000 euro, Londyn 43.000 euro , Paryż około 20.000 euro.

Badanie zaznacza, że również prawie wszystkie artykuły luksusowe mają w Barcelonie niższe ceny niż w innych porównywanych Metropoliach.

Dodano: 22 czerwca, 2020

Tagi: luksus w Barcelonie, luksusowe nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Barcelona, życie w Barcelonie