CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Cudzoziemcy kupują nieruchomości w Hiszpanii

Zagraniczni nabywcy nieruchomości w Hiszpanii wrócili do gry w 2016 roku.

Piękne pełne słońca wybrzeże i dobry klimat znów przyciągnęły największą uwagę obcokrajowców planujących zakup nieruchomości w Hiszpanii. Z ponad 74.280 transakcji zakupu nieruchomości w Hiszpanii, 62% zostało zrealizowanych w Alicante, Maladze, Balearach i na Wyspach Kanaryjskich. W Madrycie i Barcelonie kolejne 16,6% cudzoziemców nabyło hiszpańskie nieruchomości.

Liczba zakupionych przez obcokrajowców nieruchomości wzrosła rok do roku o 15,1% osiągając poziom 74.283 transakcji, podało Miniesterio de Fomento.

Wynik z 2016 roku jest najlepszy w ostatnich 9 latach. W 2007 roku cudzoziemcy nabyli w Hiszpanii 87.204 nieruchomości , w 2006 roku – rekordowym, nabyli 106.370 nieruchomości.

W 2016 roku nabywcy z zagranicy głównie decydowali się na zakup nieruchomości w Alicante (16.515), w Malaga  (9.336) i na Balearach (5.503). Również na Wyspach Kanaryjskich inwestorzy zagraniczni nabyli znaczną liczbę nieruchomości( 8.373).

Z drugiej strony również największe hiszpańskie miasta przyciągnęły dużą liczbę zagranicznych nabywców- Barcelona (6.621) i Madryt (5.762).

Patrząc na mapę Hiszpanii zauważymy, że nabywcy z zagranicy koncentrują się głównie na wybrzeżu Morza Śródziemnego i na obu archipelagach. Pozostałe prowincje hiszpańskie nie wzbudzają już takiego zainteresowania.

W ten trend wpisuje się raport opublikowany przez firmę Savillis dotyczący potencjału wzrostu cen najmu lokali handlowych i biurowych w Europie.  Na pierwszych miejscach znajdują  się: Dublin, Madryt i Barcelona.

Dane potwierdzają to o czym mówiło się od dawna: kryzys na hiszpańskim rynku nieruchomości już minął, przynajmniej tam gdzie nabywcami są głównie inwestorzy zagraniczni.

Jak widać niesłabnącym powodzeniem cieszy się Costa Blanca, co zupełnie nie dziwi biorąc pod uwagę walory wybrzeża, doskonałą infrastrukturę, doskonały klimat i piękne plaże. Również inwestorzy z Polski najczęściej wybierają Costa Blanca dokonując zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Atrakcyjne ceny nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego są dodatkowym magnesem przyciągającym nabywców.

Zapraszamy do kontaktu z CALACOSTA HOME IN SPAIN, z wielką przyjemnością przedstawimy Państwu ofertę nieruchomości jakie posiadamy do sprzedaży na Costa Blanca.

Dodano: 13 marca, 2017

Tagi: Hiszpania nieruchomości, Mieszkania Costa Blanca, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Torrevieja, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja