CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Cudzoziemcy kupują nieruchomości wakacyjne

Zakup wakacyjnej nieruchomości w Hiszpanii 

Zakup drugiego domu w Hiszpanii podyktowany jest między innymi chęcią posiadania miejsca wypoczynku, do którego można podróżować. Ponadto wraz z ożywieniem gospodarczym po kryzysie finansowym popyt na budownictwo w tych obszarach ponownie rośnie – tak wynika z badania przeprowadzonego przez CALACOSTA HOME IN THE SUN.

Region Levante ( Costa Blanca)  oraz Costa del Sol to miejsca, w których kupujący są najbardziej zainteresowani nabywaniem nowych nieruchomości z przeznaczeniem na domy wakacyjne.

Popyt na mieszkania na  Morzem Śródziemnym koncentruje się głównie na zakupie apartamentu wakacyjnego.  Coraz więcej kupujących jest zainteresowanych nabyciem nieruchomości w nowych inwestycjach. Klienci wolą kupić nowy apartament w Hiszpanii niż nieruchomość z rynku wtórnego – te wnioski także wynikają z analizy przeprowadzonej przez CALACOSTA HOME IN THE SUN. 

W miejscu takim jak Costa del Sol aż 76,8% osób zainteresowanych zakupem nowej nieruchomości robi to, aby wykorzystać ja jako dom wakacyjny lub drugie miejsce zamieszkania. Kolejne miejsce zajmuje Levante – Costa Blanca (28,3%). Średnia krajowa dla Hiszpanii wynosi 19%. W dużych miastach liczba ta jest mniejsza niż 10%. Mniej popularnymi celami wakacyjnymi są Barcelona (4,9%), Sewilla (1,6%) oraz Madryt (1,3%). 

Połowa potencjalnych nabywców nowych nieruchomości na Costa del Sol to nie Hiszpanie. To obcokrajowcy, którzy szukają głównie apartamentów z dwiema sypialniami, aby służyły im jako drugi dom niebędący głównym miejscem zamieszkania. To oni w głównej mierze doceniają przestronne pokoje, widoki, tarasy oraz miejsca usługowe w pobliżu.  

Zagraniczni kupujący  w Hiszpanii stanowią ok. 75% rynku potencjalnych nabywców nowych nieruchomości, zwłaszcza z północnej Europy. Po raz kolejny odsetek ten utrzymuje się na wysokim poziomie w Costa del Sol i na Costa Blanca.  Jest za to znacznie niższy w dużych miastach. 

Budżet, którym muszą dysponować potencjalni nabywcy apartamentów w Costa del Sol to ok. 338.000 euro. Dla porównania w Madrycie jest to ok. 490.000 euro. 

Costa del Sol oraz Costa Blanca to doskonałe miejsca, w których można kupić nieruchomość traktowaną jako drugi dom czy też dom wakacyjny.

 

 

Dodano: 17 lipca, 2018

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, luksusowe nieruchomości Hiszpania, Mieszkania Costa Blanca, mieszkania w Hiszpanii, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja, zakup nieruchomości w Hiszpanii