CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

La Muralla Roja

La Muralla Roja (Czerwony Mur) w Calpe to drugi po Peñón de Ifach symbol miasta. Jest to budynek zaprojektowany na początku lat ’70 przez Ricardo Bofilla założyciela pracowni architektonicznej RBTA. Budynek czy apartamentowiec z 1973 roku znajduje się w Calpe i jest malowniczo posadowiony na wzgórzu z pięknym widokiem na Costa Blanca.

Budynek La Muralla Roja zbudowany został na planie greckiego krzyża, architektura przypomina afrykańskie wieże i arabskie fortyfikacje, które można zobaczyć w basenie Morza Śródziemnego. Znajdują się tu apartamenty o powierzchni od 60 do 120 metrów kwadratowych. Do poszególnych mieszkań prowadzą korytarze i specjalne przejścia łączące się na patiach. W efekcie „La Muralla Roja” przypomina labirynt. Na dachu budynku znajdują się tarasy dające możliwość kąpieli słonecznych, basen i sauna przeznaczone do użytku przez mieszkańców.

Bardzo ciekawe są barwy w jakich jest budynek, ściany zgodnie z nazwą w większości pomalowano na różne odcienie czerwieni. Ale zastosowano tu także farbę niebieską i fioletową w celu wytworzenia silniejszego lub słabszego kontrastu z niebem lub, wręcz przeciwnie, efektu optycznego zlewania się z nim.

Zdjęcia budynku są bardzo popularne na Instagramie. Nie jest możliwe zwiedzanie apartamentowca, jest dostępny tylko dla mieszkańców i ich gości. Ale jeśli planujesz wakacje w Calpe możesz znaleźć kilka apartamentów na wynajem w tym budynku na popularnych portalach wynajmu krótkoterminowego. turystów.

Dodano: 4 lipca, 2019

Tagi: architektura hiszpania, Calpe, Costa Blanca, la muralla roja, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, modernizm hiszpania, Nowoczesna architektura, ricardo bofill, wyjątkowe nieruchomości hiszpania